neososyal logo
Sinan C.
29 Ocak 2022
Okuma süresi: 3 Dakika
Tiktok
tiktok-moderator-ne-demek

TikTok Moderatör Ne Demek?

TikTok moderatör ne demek TikTok uygulaması kullanıcıları tarafından araştırılan bir konudur. Milyonlarca kullanıcısı olan TikTok içerisinde birçok özellik bulunmaktadır. Bu özelliklerden bir tanesi de canlı yayınlarda yapılan bir bağıştır. Bağış özellikleri diğer uygulamalarda bulunmamaktadır. TikTok üzerinde özel olarak yapılan canlı yayınlarda TikTok kullanıcıları bağışlar ile kazanç elde etmektedir. Yapılan canlı yayınlarda takipçiler tarafından gelen yorumlar ve izlenme sayıları çok önemlidir. 

Birçok fenomen gün içerisinde birçok kez canlı yayın açmaktadır. İzleyici sayısı arttıkça canlı yayınları kontrol etmek oldukça zordur. Bu canlı yayınlarda kullanıcıların yorumlarını kontrol altında tutmak gerekir. Çünkü kullanıcılar hakaret, küfür gibi yayınları zor durumda bırakacak yorumlar yapabilirsiniz. Bununla baş etmek için moderatör sistemi getirilmiştir. Moderatör, yayını kontrol altına tutmaya çalışmaktadır. Çok yeni bir kavram olduğu için TikTok moderatör ne demek herkes tarafından açıklanmaktadır. 

TikTok Moderatör Nedir?

TikTok moderatörün ne olduğunu anlamak için öncelikle moderatör kavramını çok iyi anlamak gerekir. Moderatörler herhangi bir panel ya da açık oturumda tartışmaları yönlendirmektedir, bunun yanı sıra içeriklere karar verirler, diyalogları karşılıklı etkileşim ve saygı çerçevesinde tüm işlemleri yürüten kişilerdir. Başlatılan canlı yayın ve programlarda başlıkları genel hatları ile ele alırlar. Bunları düzenler ve kişilere yöneltirler. Ancak bu tarz moderatör lükler genelde önceden planlı ve programlı şekilde yapılır ancak TikTok uygulaması üzerinde yapılan yayın canlı olduğundan moderatör bu tarz bir görev üstlenemez. TikTok moderatör; canlı yayın esnasında yapılan kötü yorumları, hakaret ve küfür içeren yorumları silmeye ve engellemeye yaramaktadır. Bir canlı yayın esnasında birden fazla moderatör olabilir. 

TikTok Moderatör Nasıl Olunur?

TikTok moderatör ne demek ve nasıl olunur sorusu birçok kullanıcı tarafından araştırılmaktadır. Platformu aktif olarak kullanan kullanıcılar bu soruların yanıtlarını aramaktadır. Moderatör olmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken canlı yayınına katılmak ve moderatörlüğünü yapmak istediğiniz kişiyi takip edin. Canlı yayın başladığında kişiler yayını izlemeye geldiğinde yayıncı tarafından moderatör ataması yapılır hepsi canlı yayında olmaktadır. Moderatör belirlemek için;

  • TikTok moderatör olarak istediğiniz kullanıcıya tıklayın
  • Seçenekler kısmına giderek, moderatör belirle butonuna tıklamanız yeterlidir.

Neososyal Blog üzerinden ilgili içerik ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarınızı daha aktif kullanabileceğiniz Ucuz beğeni satın al, Instagram takipçi satın al,  Instagram beğeni satın al Türk hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Detaylı bilgi için hemen iletişim kurunuz.

instagram Instagram tiktok Tiktok twitter Twitter facebook Facebook spotify Spotify telegram Telegram