neososyal logo
Sinan C.
19 Ocak 2022
Okuma süresi: 5 Dakika
Instagram
sosyal-medya-yonetim-araclari

Sosyal Medya Yönetim Araçları

Günümüzde sosyal medya çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Kişiler, çeşitli sosyal platformlardan günlük hayatını yazılı, sözlü ve görsel olarak diğer kişilerle paylaşmaktadır. Bu paylaşımlar, bazı zamanlar günlük hayat dışında iş ve hobi alanları için de olabilmektedir. Sosyal medyanın bu kadar yaygın kullanılması elbette ki iş hayatını da etkilemekte, kurumsal bir kimlik oluşturmaya ve ürün ve hizmetlerinin tanıtım, pazarlama işlerini yürütmeye çalışan firma ve markalar sosyal platformlardan var olan müşterilerini sadık müşteri hâline getirmeye ve hizmet kalitesini artırarak olası müşteriler kazanmaya devam etmeyi amaçlamaktadır. Sosyal medyanın kurumsal kimlik kazanmadaki ve tanıtım, pazarlama süreçlerindeki bu gücü artık yadsınamaz bir gerçektir. Bu güçlü medyanın daha kolay yönetilebilmesi için, çeşitli araçlar bulunmaktadır. İşte bu araçlara sosyal medya yönetim araçları denmektedir. 


Sosyal Medya Yönetim Araçlarının Faydaları 


Günümüz iş dünyasında kurumlar, şirketler eski zamanlarda kullanılan duvar afişleri, el afişleri, tanıtım broşürlerini sıklıkla kullanmamaktadır. Çünkü, bu afişlerin hazırlık ve ulaşım aşamaları uzun sürmekte, bu da hem zaman hem de para kaybı oluşturmaktadır. Verilen hizmetlerin veya sunulan ürünlerin zamanının geçmesine, şirketlerin kâr marjlarının düşmesine, dolayısıyla da zarar etmelerine neden olmaktadır. Sosyal medya yaygınlaşmasıyla birlikte kurumların, şirketlerin geçmişten geleceğe kendilerini tanıttıkları, ürün ve hizmetlerinden, gelecek yeniliklerden, projelerinden bahsettikleri bir mecra olmuştur ancak birden fazla sosyal medya hesabına sahip olan kişi ve kurumlar, bu hesapları tek tek kontrol etmekte zorlanır ve bu da bir zaman, maddi kaynak kaybına yol açar. Sosyal medya yönetim araçları, tüm bu hesapları tek elden yönetmenizi sağlar. Bu sayede müşterilerinize ürün tanıtımlarınızı ve satışlarınızı bu platformlar üzerinden yapabilir, müşterilerinizin memnuniyetini kazanarak devamlı müşteriniz olmalarını sağlayabilirsiniz. Gelecekte planladığınız her konudan anında müşterilerinizi haberdar edebilirsiniz. Ayrıca şirketinizin iç politikasını da buradan yönlendirerek personellerinizle, şirketiniz arasında kopmaz bir bağ kurabilirsiniz. Sektörünüzde bulunan yenilikleri kolayca takip ederek, yeni yol haritaları oluşturabilirsiniz. Sizde ayrıcalıklı sosyal medya yönetim araçları hakkında bilgi almak için www.neososyal.com web adresine göz atabilirsiniz. 

​​​​​​​
Sık Kullanılan Sosyal Medya Yönetim Araçları 


Yukarıda faydaları belirtilen bu araçlar şu şekilde sıralanabilir; Hootsuite  yönetim aracı: Bu araç karışıklıktan hoşlanmayan kişi ve şirketler için idealdir. Yapmak istediğiniz her şeyi bu araçta yapabilirsiniz. Bu aracın bir diğer avantajı ise, sizin iş planlama düzeninizi ayarlar ve müşteri, takipçilerinizin sizinle sürekli olarak iletişim halinde olmasını sağlar. YouTube, Facebook, Twitter ve Instagram gibi birçok hesabınızı bu araçla yönetebilirsiniz. 
Buffer (Publish, Analyze, Reply) yönetim aracı: Bu araç genellikle gelişmeye çalışan şirket ve markalar için önerilir. Facebook, Twitter ve Instagram gibi hesaplarınızı ücretsiz bir şekilde planlayabilir, bu hesaplar için ayrıntılı raporlar düzenleyebilir ve beğeni durumlarına göre geleceğinize yön verebilirsiniz. 


Sprout Social yönetim aracı: Bu araç ise, planlama, yönetim, pazarlama süreçlerinin yanında ekip çalışmasına önem veren kişi, kurum ve kuruluşlar için çok iyi bir alternatif olmaktadır. Bu araçla yukarıda bahsedilen tüm işlevleri ayrıca raporlamaları da yapabilirsiniz. Facebook, Twitter, Instagram gibi hesaplarınızda güvenle kullanabilirsiniz. www.neososyal.com web adresinde yukarıda bahsedilen ve daha fazla sosyal medya yönetim araçları uygulamalarından bilgiler edinebilir, ayrıca Instagram hesaplarınız için beğeni satın alma, takipçi satın alma ve oto beğeni satın alma gibi hizmetler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz ve yararlanabilirsiniz. 


Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme

instagram Instagram tiktok Tiktok twitter Twitter facebook Facebook spotify Spotify telegram Telegram