neososyal logo
Sinan C.
29 Ocak 2022
Okuma süresi: 4 Dakika
Instagram
sosyal-medya-da-hayat-kurtaran-uygulamalar

Sosyal Medyada Hayat Kurtaran Uygulamalar

Sosyal medya günümüz dünyasında çok önemli bir yere sahiptir. İnsanlar Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya hesaplarından günlük rutinini, iş hayatını, yapmaktan hoşlandığı hobilerini paylaşabilmekte ve işlerini bu hesaplar üzerinden yürütebilmektedir ancak günlük hayatta her dakika teknolojik cihazlarla vakit geçirilemeyebilir. Günlük yoğunluğun içinde Facebook, Twitter, Instagram gibi hesaplardan güncel, eğlenceli, bilgi verici bir fotoğraf, video veya yazı paylaşımında bulunmak çok zor hâle gelebilir, sosyal medya aynı zamanda sanal bir ortamda sosyal hayat anlamına geldiğinden yazdığınız yazıya, paylaştığınız fotoğraf, video veya ses içeriklerine diğer insanlar tebrik, öneri, eleştiri gibi yorumlar paylaşabilir ve sizden cevap bekleyebilir. Sizde yoğunluğunuzdan dolayı cevap veremeyebilirsiniz, bu durum da o mecralarda sizi takip eden kişilerin azalmasına yol açabilmektedir. Günümüzde böyle bir durumla karşılaşmamak için sosyal medyada hayat kurtaran uygulamalar bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Hayat Kurtaran Uygulamaların Çeşitleri

Yukarıda bahsedilen durumlarla karşılaşmamak için tercih edebileceğiniz 4 uygulama ise şu şekildedir;

DrumUp: Bu uygulama, özellikle işini sosyal medyadan yürüyenlerin tercihlerinin arasında bulunması gereken bir uygulamadır. İşinizle alâkalı güncel haberleri ve yenilikleri sizin için araştırır ve size bu konuda bilgiler sunar. Yeni ürün ve hizmetler hakkında yeni içerikler arayan işletmeler için oldukça kullanışlıdır. Ayrıca Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal mecralarda geçireceğiniz zamanı da ayarlar.

Mention: Bu uygulama ise, bir markaya sahip kişilerin kullanmasının fayda vereceği bir uygulama olmaktadır. Markanızla alâkalı sosyal ortamlarda yapılan öneri, eleştiri veya tebrikleri size sunar, markanızı ilgilendiren konularda sizi uyarır, böylelikle markanızı hangi yönde geliştirmeniz gerektiğine karar verebilirsiniz.

Bu iki adet sosyal medyada hayat kurtaran uygulamalar kullanımı ise, oldukça basittir. Uygulamalarda bulunan gerekli yerlere, araştırmak istediğiniz konularla alakalı, bir anahtar kelime girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Sayfa Yöneticisi: Facebook kullanan kişiler için özel tasarlanmış olan bu uygulamayı hem kişisel hem de iş bazında hesabı bulunan kişiler kullanabilmektedir. Uygulama diğer Facebook uygulamalarına benzer bir yapıda olduğu için, kullanımı kolaydır. İşinizle ve ilgilendiğiniz konularla alakalı güncel bilgileri devamlı paylaşmanızı sağlar. Ayrıca, birden fazla hesabı bulunan kişilerin tüm hesaplarını tek elden yönetilebilmesini sağlar, hesaplarla ilgili şifre benzeri kişisel bilgileri de tek sayfada görüntüleyebilir, dilerseniz değiştirebilirsiniz.

Sparksfly: Bu uygulama ile kullandığınız tüm sosyal medya mecralarındaki kişisel veya iş ilgi alanlarınıza göre size gönderilecek içerikleri sınırlandırabilirsiniz, böylelikle ilgi alanınız olmayan konuları görmezsiniz. Bu ilgi alanlarını diğer kullandığınız hesaplara da aktarabilirsiniz. Ayrıca, hakkınızda yapılan yorumları da kolayca inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Hayat Kurtaran Uygulamaların Fiyatları

Yukarıda belirtilen sosyal medyada hayat kurtaran uygulamalar hakkında daha detaylı bilgileri Neososyal Blog  adresimizden bulabilir ve sayfamızı tıklayarak Beğeni satın al ucuz, Instagram takipçi satın al ve Türk Beğeni satın al gibi paketlerimizden faydalanabilirsiniz.

instagram Instagram tiktok Tiktok twitter Twitter facebook Facebook spotify Spotify telegram Telegram