neososyal logo
Sinan C
17 Ocak 2022
Okuma süresi: 3 Dakika
Instagram
neden-instagram-reels-kullanmalisiniz

Neden İnstagram Reels Kullanmalısınız?

Neden instagram reels kullanmalısınız? Sorusuna yanıt olarak kısa videolar çeken ve bu özellik sayesinde videolarını tanıtabilen kişiler için reels kullanmak kitle oluşturmalarına yardımcı olmaktadır.Bu soruya bir kitle oluşturarak TikTok uygulamasının kitlesini de kendi bünyesine katmayı hedefleyen instagram uygulaması büyük bir fırsat yaratmış olacaktır yanıtı verilebilmektedir. 

İnstagram uygulaması 15 ve 30 saniye sürelerinde çekilerek paylaşıma sunulan bu özelliğe reels adı vererek uygulaması bünyesine kattı. Tüm dünya tarafından görüntülenebilen reels uygulaması ile TikTok uygulaması büyük ölçüde kullanıcılarını instagrama kaptırmış durumdadır. Amacı tüm içerikleri sunabildiği bir sosyal medya ağı oluşturmak olan instagram özellikle sosyal medyayı ticari amaçlar için kullanan kitleye fırsat yaratarak takipçi sayılarını sürekli olarak üst seviyelerde tutmak ve dolayısıyla uygulamanın sürekliliğini sağlamaktır. 

Ayrıca reels uygulaması ile içerik üreten kişileri motive eden uygulama aynı zamanda pazarlama kanalına yönelik bir kanal açmak hedefi ile de çalışmalarını sürdürmektedir. 

İnstagram Reels Kullanımı Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Neden instagram reels kullanmalısınız? Sorusuna bir başka yanıtta birçok avantaj sağlaması olacaktır. İnstagram reels kullanımı ne gibi avantajlar sağlar;

  • Videoların öne çıkarılma özelliği sayesinde hedeflenen kitleye daha rahat ulaşım sağlamaya yardımcı olacaktır.
  • Vidolarınızın marka bilinirliğinin artmasına olanak sağlayacak olan reels kullanımı sayesinde de takipçi sayınızda da aynı zamanda artış gözlemlenebilmektedir.
  • Reels kullanımı sayesinde keşfete düşmek mümkün olacaktır. Hikayeler ortalama 24 saat görünebildikten sonra kaybolduğu için, hikâye kullanarak dikkat çekme olasılığınız çok düşük iken reels kullanımı ile dikkatleri üzerinize toplayabileceksiniz.
  • Aynı şekilde fotoğraf ve videoların paylaşımları da bir müddet sonra görünebilme özelliğini kaybettiği için reels kullanımı ile görünürlüğünüzü arttırabilmeniz mümkün olacaktır.
  • Reels kullanımı ile haftalarca videonuz keşfette kalabileceği için istediğiniz etkileşimi yakalayabilmeniz de bu sayede mümkün olabilecektir.
  • Videoların kullanım süresinin kısalığı da tüketime hazırlık hissi verdiği için hızlı ve kolay inceleme olanağı ile izlenme imkanları yüksek olabiliyor.

İnstagramda Beğeni ve Takipçi Satın Almak

Neden instagram reels kullanmalısınız? Sorusuna beğeni ve takipçi sayılarının artırılmasına etkisi üzerine de kullanılmasını gerekliliği cevap olarak verilebilmektedir. 

neososyal önderliğinde sunulan İnstagramdan takipçi ve beğeni satın alabilme hizmetlerinden faydalanarak instagramda kullanabileceğiniz otomatik beğenileri de satın alabilirsiniz. 


Instagram Silinen Hesabın Kullanıcı Adı Geri Alınabilir Mi?

instagram Instagram tiktok Tiktok twitter Twitter facebook Facebook spotify Spotify telegram Telegram