neososyal logo
Sinan C.
20 Ocak 2022
Okuma süresi: 3 Dakika
Instagram
instagram-story-siralamasi-nasil-belirlenir

Instagram Story Sıralaması Nasıl Belirlenir?

Son zamanlarda sosyal medya mecralarının yaygın şekilde kullanımı ve bu kullanımda ortaya çıkan rekabet doğrultusunda birbirinden esinlenerek yapılan yeni özellikler ile İnstagram zirvedeki yerini almış durumda. Önceleri sadece fotoğraf paylaşım platformu olan instagram snapchatin hikâye özelliğinden esinlenerek story özelliği geliştirmiştir ve bu özellik oldukça dikkat çekmiştir. Bu dikkat çekiş üzerine aynı firma bünyesindeki Facebook ve Whatsapp da aynı özelliklere sahip oldu. Story özelliğinden sonra kullanıcılar tarafından oldukça merak edilen bir konu olan; "instagram story sıralaması nasıl belirlenir?" sorusu ortaya çıktı. Genel olarak bunun story atılış zamanına göre olduğu sanılsa da bu yalnızca tek bir belirleyicidir. İnstagramın bu konuda oldukça karmaşık ve farklı bir algoritması olmakla beraber zaman dışında bu sıralamayı oluşturan iki etken daha bulunmaktadır. Bunlardan ilki içeriğin kullanıcı tarafından ne derece ilgi çekeceği ikincisi de story içerik sahibi ve hesap kullanıcısının karşılıklı etkileşimidir. Diğer bir tanımla birbirini ne derece stolkladığıdır. 

Her ne kadar zamana göre bir sıralama oluşsa da bu sıralamada ilk olarak canlı yayınlar görünür, daha sonra en fazla etkileşime geçtiğiniz ve irtibatta olduğunuz hesaplar teker teker sıralamaya girer. Bu içeriklerde instagram algoritması ise ilginizi en fazla çekecek içerikleri tespit ederek size sunar. Eğer bu sıralamada istemediğiniz bir kişi sürekli öne çıkıyor ve yanlışlıkla da olsa hikayesini görüyorsanız bunu o kişinin hikayesini sessize alarak sona alabilirsiniz. Sessize aldığınız hesaba herhangi bir bildirim gitmez ve sizin sessize aldığınızı bilmez. Aynı zamanda birinin sizin hikayelerinizi görmesini de engellemeniz mümkündür. Bunu ise hikâye ayarlarından o kişiye hikâyeye engelleyerek yapabilirsiniz. Instagram Story Sıralaması Nasıl Belirlenir? Sorusuna son olarak toparlayarak cevap verecek olursak, bu sıralama; paylaşılan içeriğe olacak ilginize, paylaşan kişi ile olan etkileşim ve irtibatınıza ve paylaşılan içeriğin zamanına göre belirlenmektedir.

Ayrıca profilinizdeki etkileşimi arttırmak ve daha fazla dikkat çekmek için; Neososyal sitesinden, İnstagram beğeni satın al, İnstagram takipçi satın al, İnstagram oto beğeni satın al işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bu işlemleri oldukça kolay halletmeniz de mümkündür.


Instagram Hesabım Başkasını Beğeniyor

instagram Instagram tiktok Tiktok twitter Twitter facebook Facebook spotify Spotify telegram Telegram