neososyal logo
Murat G.
17 Ocak 2022
Okuma süresi: 4 Dakika
Instagram
instagram-silinen-hesabin-kullanici-adi-geri-alinabilir-mi

Instagram Silinen Hesabın Kullanıcı Adı Geri Alınabilir mi?

Instagram Silinen Hesabın Kullanıcı Adı Geri Alınabilir mi? Instagram, her gün daha büyük kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Her zaman kullanıcı gizliliğine ve güvenliğine verdiği önemi vurgulayan Kevin Systrom ve Mike Krieger bu güvenliği arttırmak için daima çalıştıklarını ifade ediyor. Yine de buna rağmen Instagram adlı platformdan bazı kullanıcılar hesaplarını silmeyi tercih ediyorlar. Kullanıcılar bir süre sonra tekrar platforma geri dönmeye karar verirlerse aynı kullanıcı adıyla devam etmek istemektedirler. Instagram ise güvenlik sebebi ile silinen bir hesapla aynı adı tekrardan alma olasılığının olmayacağını söylüyor. Durum böyle olunca birçok kullanıcı başka yollar denemeye koyuluyor.

Silinen Bir Hesabın Kullanıcı Adı Nasıl Alınır?

Herhangi bir sebepten dolayı kullandığınız hesabı tamamıyla kapatmaya karar verdiniz. Bunun üzerine de gerekli işlemleri gerçekleştirerek hesabı kapattınız. Sonraki süreçte yeni bir hesap oluşturmak istiyorsunuz ve önceki hesabınızda kullandığınız adınızı tekrardan kullanmak istiyorsanız ilk adım olarak kullanıcı adınızı güvenli bir şekilde saklayabilmek için hesabınızı kapatmadan önce kullanıcı adınızın aktarımını yapmanız gerekecektir. Instagram’da sildiğiniz kullanıcı adını tekrar almak için diğer yöntem ise platform geliştiricileri aracılığı ile formlarla iletişime geçmektir. Bunun sonucunda hesabınızı yanlışlıkla kapattığınızı söyleyip hesabı tekrardan açtırabilirsiniz. Her iki hususa dikkat edilse bile silinen kullanıcı adını geri alma olasılığı çok düşük kalıyor.

Instagram ’da Silinen Hesabın Kullanıcı Adı Boşa Düşer Mi?

Instagram Silinen Hesabın Kullanıcı Adı Geri Alınabilir mi? Kullanıcı adınız tıpkı T.C. Kimlik Numaranız gibi tektir. Bu yüzden kullanıcı adınız artık hiçbir zaman boşa düşmeyecektir. Bu yüzden hesabınızı silmeden önce aşağıda belirtilen işlemleri uygulayıp hesabın kullanıcı adını güvene almalısınız.

 • Instagram hesabınızı silmeden önce yeni bir hesap açın.
 • Halihazırda silinecek olan hesabın kullanıcı adını random bir kullanıcı adıyla değiştirin.
 • Boşa düşen kullanıcı adını yeni açtığınız hesapla alın.
 • Silmek istediğiniz hesabın adını güvene aldıktan sonra gönül rahatlığıyla silin.
 • Bu işlem adımlarını uygulamadığınız zaman silinen Instagram kullanıcı adını tekrardan geri alma olayı mümkün olmayacaktır. 

Kapatılan Hesabın Kullanıcı Adı Tekrar Alınabilir Mi?

Instagram Kapanan Hesabın Kullanıcı Adı Geri Alınabilir mi? Eğer siz hesabınızı kapatmadan önce adınızı değiştirirseniz aynı adı alabiliyorsunuz. Ancak değiştirmeyi unutursanız ve hesabı kapattıysanız bir süre beklemeniz gerekecek. Bu olay kişinin hesabını kendi isteğiyle kapattığı durum için geçerlidir. Eğer ki siz hesabınızı kendiniz kapatmazsanız ama hesabınız şikâyet ile ya da kural ihlali gereği Instagram aracılığı ile kapatılırsa işte o zaman işler değişiyor.

 Instagram Hesabınızı Kapatırsa Yapanız Gerekenler

 • Kullanmış olduğunuz tarayıcının url satırına https://help.instagram.com/contact/606967319425038 linkine tıklayıp Instagram ile iletişim kurun.
 • Tıkladığınızda boş kutular göreceksiniz. Bu kutuları muhakkak düzgün bir şekilde doldurmaya dikkat edin.
 • İlk kutuya kapatılan kullanıcı adınızı girin.
 • İkinci kutuya resmi olarak kullandığınız ad ve soyadınızı girin.
 • Üçüncü kutuya ise hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresini girmelisiniz.
 • Son kutuya ise derdinizin ne olduğunu, hesabınızın kim tarafından veya neyden dolayı şikâyete uğradığını ve bir ihlal yapmadığınızı detaylı bir şekilde açıklamanız gerekecek.
 • Bütün bunları yaptıktan sonra gönder işaretine basarak formu göndermeniz gerekecek.
 • Bütün bunları yapmanız durumunda yetkililer sizinle iletişime geçecektir.


Instagram Beğeni Engeli Beklemeden Nasıl Kaldırılır

instagram Instagram tiktok Tiktok twitter Twitter facebook Facebook spotify Spotify telegram Telegram