neososyal logo
Murat G.
5 Ocak 2022
Okuma süresi: 4 Dakika
Instagram
instagram-seviye-ozelligi-nedir

Instagram Seviye Özelliği Nedir?

Seviye özelliği Instagram uygulamasının ilk kez sahneye çıktığından beri bugüne kadar en hızlı şekilde aktif kullanıcı sayısını artırmış mobil uygulamalardan birisi. Yaklaşık olarak kurulduğundan beri 11 yıldır hayatımızda var olan Instagram uygulaması kurulduğundan bugüne dek yüzlerce kez güncellendi. Bununla birlikte kullanıcıların beğenisine sunulduğu yani ilk yayınlandığı sürümünden bugüne kadar tamamen farklı bir hâl aldı. Geçen süreçte her ne kadar bu kadar fazla güncellemeye ve değişime maruz bırakılmış olsa da Instagram uygulamasının ana amacı ve vizyonu hiç değişmedi. 

Uygulama kullanıcılarına görsel olarak içerikler yayınlayacakları ve aktif olarak kullanabilecekleri sanal bir platform sunma amacını hiç yitirmedi. Kuruluşundan bu yana taşıdığı bu amacın yıllar boyunca değişmeyerek hep aynı kalmasının sonucunda Instagram uygulaması günden güne beğenilerek aktif kullanıcı sayısını artırdı. Hatta yıllar içinde çok önemli bir dijital pazar alanına ve digital pazara bile dönüştü. 

2021 yılında da Instagram uygulamasında güncellemeler ile birçok yeni özellik geldi. Güncellemeler sonunda gelen yeni özelliklerden birisi de Seviye özelliğidir. Instagram uygulamasının yeni güncellemesi ile gelen seviye özelliğini kullanabilmeniz için uygulamanızı sanal marketlerinize girerek güncellemeniz gerekmektedir.

Instagram Nasıl Güncellenir?

Burada yazacağımız güncelleme konumuzdan yardım ve destek alarak uygulama güncelleme işlemini yapabilirsiniz. Öncelikle sanal marketinize giriş yapın. Ardından Instagram uygulamasını bulun. Kablosuz internete bağlanın. Güncelleme düğmesine basın. Uygulamanın inmesini ve güncelleme yüklemesini bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra Instagram’ınızı en güncel haliyle kullanabilirsiniz.

Instagram Seviye Özelliği Popüler midir?

Instagram aynı zaman da bir şirket olarak yaklaşık 100 milyar dolarlık bir piyasa değeri ve hisse senedi değeri ile dünyanın en pahalı mobil uygulamalarından olma özelliğini ve unvanını uzun yıllardır göğüslüyor. 

Piyasa değeri ve satış fiyatı bu denli yüksek olan bir mobil uygulamanın kurulduğu günden bugüne dek geçen bu kadar uzun zamandır halen aktif kullanıcı popülasyonunda artış olması ve yeni nesiller tarafından da tercih ediliyor olması aslında sık rastlanılan bir durum değil. 

Dijitalleşme çağının ve son kullanıcılar tarafından akıllı telefon kullanımının yaygınlaşmasından bugüne kadar geçen süre de yazılımcılar tarafından yüzlerce mobil uygulama üretildi. Üretilen bu uygulamalardan bazıları ne yazık ki hiç parlayamazken bazı uygulamalar ise bir dönem birçok aktif kullanıcıyı bünyesine çekti. Ancak yalnızca kullanıcılar arasında tercih edilerek çok başarılı olan küçük bir grup sanal ve mobil uygulama ilk zamanlarda olduğundan daha fazla bir popülariteye ulaştı ve kullanıcılar arasında ki bu popülariteyi korudu.

Instagram Seviye Yani Level Özelliğini Nasıl Kullanırım?

Instagram uygulamasının seviye özelliği telefon kamerasının konumu için bir gösterge ve metraj alma işlevi gören Instagram Stories alanında ki kamera efektindeki bir özelliktir. Bu özellik birlikte bir profesyonel fotoğraf makinesinde veya profesyonel kamerada kullanılmasına çok benzerlik taşımaktadır. Kısaca anlatılmak istenirse Instagram Seviye özelliği ile telefonun kamera üzerindeki çekim pozisyonu belirliyor ve dengeliyor.

Instagram Hesap Nasıl Kapatılır?

instagram Instagram tiktok Tiktok twitter Twitter facebook Facebook spotify Spotify telegram Telegram