neososyal logo
Murat G.
4 Ocak 2022
Okuma süresi: 3 Dakika
Instagram
instagram-ses-efekti-nasil-eklenir

Instagram Ses Efekti Nasıl Eklenir?

Instagram günümüzde insanların en fazla kullandığı sosyal medya uygulamalarındandır. Fotoğraf ve videoların paylaşıldığı bu platformda hikaye özelliği Instagram’ı diğer uygulamalardan ayırıyor. Bu özellik sayesinde insanlara en fazla 15 saniye uzunluğunda paylaşımlar yaptırıyor. Bu paylaşımları ise 24 saat içerisinde hikayeden otomatik olarak kaldırıyor. Ancak bu hikayeler tamamen kaybolmuyor. Arşiv kısmından önceki tüm hikayelere erişim sağlanabilir.

Hikayeye Ses Efekti Ekleme

Instagram’ın hikayeler özelliğinin bu kadar fazla sevilmesinin ve kullanılmasının nedeni içerisinde bulundurduğu özelliklerdir. Instagram paylaşım yaptığınız video veya fotoğraf hikayelerine çıkartma, anlık saat veya filtre eklemenizi sağlıyor. Fakat tüm bu özelliklerin yanında en sevilen özelliği müzik ekleyebilmektir. Uygulama hikayenizde yaptığınız paylaşımlara telifsiz bir şekilde müzikler eklemenizi sağlıyor. Uygulama içi olarak sağladığı bu imkan ile paylaşımlarınızı çok daha keyifli hale getiriyor.

Hikayeye Ses Efekti Nasıl Eklenir?

Hikayeye ses efekti ya da müzik ekleme özelliği sayesinde Instagram, kullanıcılarının uygulamada daha keyifli vakitler geçirmesini sağlıyor. Peki hikayeye müzik nasıl eklenir?

  • Hikayeye müzik eklemek için hikaye bölümünü açın.
  • Fotoğraf veya videonuzu hikayeye ekleyin.
  • Ardından üstte bulunan çıkartma simgesine dokunun.
  • Açılan ekrandan müzik bölümüne girin.
  • Bu kısımdan istediğiniz müziği arayarak bulun ve tıklayın.
  • Son olarak sağ üstten bitti diyerek takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Instagram içerisinde bulundurduğu binlerce müzik sayesinde istenilen şarkının eklenmesini sağlıyor.

Gönderilere Ses Efekti Ekleme

Instagram bulundurduğu reels videoları özelliğiyle beraber insanların en çok izlenen videolara erişmesini sağlıyor. Bu sayede kullanıcılarını sadece takip ettikleri hesapların gönderilerine bakmaktan kurtarıyor. Reels videosu eklerken paylaşılacak gönderiye ses efektleri eklenebilir. Instagram reels videosu paylaşılmadan önce ön izleme ekranında bulundurduğu müzik simgesiyle kullanıcılarının telifsiz sesler ve müzikler paylaşmasına olanak sağlıyor.

Farklı Yöntemlerle Ses Ekleme

Instagram’a uygulama içinden müzik eklemek yerine farklı yöntemlerle de müzik ekleyebilirsiniz. Çünkü Instagram videolarınızı dış ortamda hazırlayıp daha sonra paylaşma imkanı da sunuyor. Herhangi bir platform üzerinden hazırladığınız videolara eklediğiniz müzikleri Instagram’da paylaşabilirsiniz. Fakat bu müziklerin telifsiz olması gerekmektedir. Aksi halde Instagram telifli paylaşımları otomatik olarak kaldırıyor.  

instagram videolarınıza beğeni ve izlenme satın almak için tıklayabilirsiniz.

instagram Instagram tiktok Tiktok twitter Twitter facebook Facebook spotify Spotify telegram Telegram