neososyal logo
Murat G.
7 Ocak 2022
Okuma süresi: 3 Dakika
Instagram
instagram-rozet-sistemi-nedir

Instagram Rozet Sistemi Nedir?

Son zamanlarda popüler olan Instagram birçok hesap için rozet satın alma sistemini sundu. IGTV için denemelere başladı. Instagram üzerinden içerik üreten kişiler, canlı yayın yaptıkça izleyenleri rozet satın alarak para kazandırabilir. Bu sistem ile Instagram yayıncısı canlı yayın açtığında takipçilerine rozet satmanın önünü de açmaktadır.

Rozet Sistemi Nasıl İşler?

Instagram rozetleri, canlı yayın yapıldığı zaman yayını izleyen kişiler tarafından satın alınan üç fiyatlı çeşitlerdir. Satışa sunulan bu rozetler yayındaki herkes tarafından görülebilir. Rozetleri kimin satın aldığı ise sadece canlı yayın yapan kişi tarafından görülebilir. 

Rozet sayın alan birisi canlı yayın sahibinin izniyle yayına görüntülü olarak katılabilir. Bu özellik ile yayıncılara para kazandırılabilir. Yayıncılar izleyicileri ile daha samimi ve etkileşimli ortam yaratabilir. IGTV için ise rozet sistemi şu anlık test aşamasındadır. Sadece canlı yayınlardan değil IGTV üzerinden de para kazanılabilecek.

Rozet Sistemi Ücretleri Ne Kadar?

Rozet sistemiyle kalp satın alınarak özel kalp gönderilebilir. Tek, çift ve üç özel kalp için farklı fiyatlar sunulur. Fiyatlar birbirine göre farklılık gösterir. Fiyatlar çok uç fiyatlarda değildir. Satılan kalpler artarsa çerçeve rengi de giderek pembeye döner. İstediğiniz sayıda kalpler satın alarak yayıncılara kazandırabilirsiniz.

Instagram Rozetleri Görevleri Nelerdir?

Tiktok yayınlarında rozet kavramı çok yaygınken artık Instagram‘da da faaliyete girmiştir. Bu özelliği her kullanıcı kullanamaz. Kullanıcıların rozetleri kullanabilmesi için bazı görevleri yerine getirmeleri gerekir. 

İlk baş en az 15 dakika yayın yapmaları gerekir. Bu yayından sonra yayın yapan kişi, görevi tamamladığı için gereken ücreti alır. Canlı yayında en az 30 dakika başka bir kullanıcı ile yayın yapışması gerekir böylelikle daha yüksek ücretler kazanabilirsiniz. 

Üçüncü görev ise 4 hafta içerisinde en az bir kere canlı yayın açmanız gerekir. Görevleri tamamlayıp, bu görevleri devam ettirdiğiniz zaman birçok ödüle kavuşabilirsiniz. Ekstra ücret ödeme devri böylelikle başlamış oldu. Belli görevler ile farklı ücretlere sahip olmak artık zor olmayacak. Yayıncılar böylelikle daha kolay para kazanabilecek.

Instagram'da Keşfete En Kolay Nasıl Çıkabilirim?

instagram Instagram tiktok Tiktok twitter Twitter facebook Facebook spotify Spotify telegram Telegram