neososyal logo
Sinan C.
9 Ocak 2022
Okuma süresi: 3 Dakika
Instagram
instagram-reels-boyutu-nedir

Instagram Reels Boyutu Nedir?

En net görsel efekti elde etmek için Instagram içeriklerinde paylaşım boyutu çok önemlidir. Instagram, belirli bir boyutta paylaşıma izin veren en yaygın kullanılan paylaşım sosyal ağıdır. Birçok kişi Instagram Reels boyutu nedir sorularını merak etmektedir. Hikayeler, reels ve doğru boyutta IGTV paylaşımı hakkında sizi bilgilendireceğiz. Instagram'ın bazı ilginç özellikleri var. Bu özelliklerde dikkat edilmesi gereken tüm detaylar görsel boyut için aynıdır. Hedef kitleyi hesabınıza çekebilmek için tüm planları doğru bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. En doğru görüntü boyutunu ayarlayarak daha fazla izleyici çekmeye devam edebilirsiniz. İçerik üreticisi olarak profesyonel gönderilere imza atabilirsiniz. Instagram'daki paylaşımlarınız öncelikle standart boyuta göre otomatik olarak düzenlenecektir. Bu, görüntünün keskinliğinin bozulmasına neden olur. İyi içerik oluşturucular kötü bir görüntü istemez. Ayrıca içeriğiniz ve görüntü kalitesi ne kadar iyi olursa olsun, yeterli izlenmeye ulaşması için belli bir takipçi kitlesi, beğeni ve yorum oldukça önem taşımaktadır. Bunun için www.neososyal.com internet adresimizden Instagram beğeni satın al, Instagram takipçi satın al hizmetlerinden faydalanarak içeriklerinizi hak ettiği değere ulaştırabilirsiniz.  

Instagram Reels Paylaşımlarında Hangi Boyutlar Kullanılmaktadır?  

Instagram reels boyutu nedir soruları ile birlikte Instagram reels paylaşımlarında hangi boyutlar kullanıldığı da kullanıcılar tarafından merak edilmektedir.  

Instagram gönderilerinizde tek boyut yerine 3 farklı boyut kullanıyorsunuz. Bu boyutlar arasında birçok kullanıcı tarafından kare şeklinde kullanılan 1080×1080 boyutu da bulunmaktadır. Gönderi dikey olarak paylaşılıyorsa 1080×1350 boyutu idealdir.  

Görünüş;   

Yatay paylaşım 1080×608px  

Çerçeve paylaşımı 1080x1080 piksel  

Dikey paylaşım 1080x1920px  

Bazı gönderilerin yatay olarak paylaşılması gerekebilir. Bu durumda 1080×608 boyutu ideal boyutu temsil eder. Özellikle akıllı cihazlarda yatay boyutta sorunlar var. Bu nedenle paylaşım yapmak için cihazınız üzerinden giriş yapıyorsanız mümkün olduğunca yatay formatı kullanmamanızı öneririz. Instagram, yeni özelliğiyle artık 10 fotoğraf veya videonun paylaşılmasına izin veriyor. Tüm formatlardaki resimler genellikle aynı gönderiye dahil edilir. İlk resme göre Instagram, kırparak resim boyutunu otomatik olarak ayarlayacaktır.  

Reels Boyutu Neden Önemlidir?  

Reels boyutu, içeriklerin tam ve kaliteli görünmesi için önem taşımaktadır. Instagram Beğeni Satın Al Adlı Makalemize Göz atabilirsiniz.

instagram Instagram tiktok Tiktok twitter Twitter facebook Facebook spotify Spotify telegram Telegram