neososyal logo
Sinan C.
16 Ocak 2022
Okuma süresi: 4 Dakika
Instagram
instagram-iletisime-gec-butonu-nasil-eklenir

Instagram Iletişime Geç Butonu Nasıl Eklenir

Instagram, küçük ve büyük çaplı işletmelerin online çağa ayak uydurarak kendi üzerinden sanal mağaza açmasına olanak vererek işletmelere "iletişime geç" butonunu kullanıma sundu. İlk çıktığında sadece üretildiği ülke olan Amerika da geçerli idi fakat artık her ülkede kullanılabilmeye izin veriliyor. Sadece işletmelerin kullanmasına gerek yok. Eğer dükkân açmadan kitap, giysi, yiyecek gibi ürünleri evden satmak isteniyorsa bu buton aktif hale getirilebiliyor. İletişime geç butonu ile profilin ne sıklıkla ziyaretçi akınına uğradığını görmek mümkün oluyor bu da insanlara büyük kolaylık sağlıyor. Eklemek için tek bir şart sunuluyor o da Facebook hesabınızın olması.

Aktif hale getirmek için;

 1. Instagram profiline girilip sağ üstteki ayarlar butonuna tıklanır, aşağıya doğru inilip “işletme profiline geç” butonu tıklanır.
 2. Tarayıcınızda Facebook açılacak ve Facebook hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir.
 3. Giriş yaptıktan sonra size ait olan Facebook sayfaları listelenecek.
 4. Buradan size ait olan sayfayı seçip ileri butonu tıklanır.
 5. “İletişime geç” butonu tıklandığı zaman hangi bilgiler çıkılması isteniyorsa onlar doldurulup bitti butonuna tıklanır.

Instagram'da Profesyonel Hesabın Avantajları 

Instagram'da profesyonel hesabın avantajları dükkân kirası, çevre vergisi gibi maliyetli işlere gerek kalmadan satış gerçekleştirebilmektir. İşletme hesabı yapmak istemeyenlere "içerik üreticisi" yapabilme imkânı da sunulmaktadır. Eğer ki işletme hesabı yerine içerik üreticisi seçilirse kullanım sürecinde normal bir hesaba göre fazla bir farkla karşılaşılmayacağını da bilmekte fayda var. İçerik üreticisi seçildiği taktirde, Instagram profili geliştirmek için atılacak adımları görüp ona göre adım atılabilmeyi kolaylaştıracaktır.

Profesyonel Hesapların Özellikleri

 • Konum ekleme gibi sadece profesyonel hesapların yapabileceği özellikler sunulur.
 • Instagram takipçi sayınızı nasıl yükselteceğiniz konusunda yardımcı olacaktır.
 • Hangi paylaşımınız kaç kere görüntülenip başkalarına gönderilmiş görebilirsiniz.
 • Hangi yaş aralığında ya da hangi cinsiyetten insanlar gibi filtreleri seçerek analiz yapmanız kolaylaşır.
 • Kullanıcıların saat kaçta hangi gönderilerinize ne sıklıkla baktığını görebilirsiniz.
 • Instagram da anahtar kelime aratıldığında profesyonel olan profilin çıkma olasılığı fazladır.
 • İletişime geç butonu tıklandığında başka bir app'e gerek kalmadan yol tarifi, telefon numarası müşteriye ulaşabilir.
 • İstatistikler bir tıklama ile görüntülenebilir.

Eğer markanızın temelini sosyal medya ile atarsanız ve her gün düzenli olarak vaktinizi ayırırsanız başarısız olma ihtimaliniz neredeyse yok denecek kadar az olmaktadır. Var olan tüm sosyal medyaları mükemmel bir biçimde kullanmak mümkün olamayacağından enerjinizi en fazla verebileceğiniz iki sosyal medya seçerseniz görünürlüğünüz artacaktır. Ayrıca markanız hakkında hafta da bir de olsa yazacağınız bir blog yazısı sizi google arama sonuçlarında görünür hale getirecektir. İnsanların deneyimlerini anlattığı bir sitede markanızın olumlu yönde konuşulması da mevcut markayı iyi yönde etkileyeceği unutulmamalıdır. Piyasa da ün yapmış birçok firmanın yarışmalarına özellikle firmanız ile ilgiliyse mutlaka katılmalısınız. Böylelikle eğer yarışmayı kazanırsanız ya da bilindik markanın açtığı hashtag'ı kullanırsanız, aynı hashtag'e bakan kullanıcıların sizi farketme olasılığı yüksek olacaktır. Yarışmayı kazandığınız taktirde yarışmayı düzenleyen firma sizi kendi web sitesinde ya da instagram hesabında paylaşacaktır.


Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır Tıklayınız.

instagram Instagram tiktok Tiktok twitter Twitter facebook Facebook spotify Spotify telegram Telegram