neososyal logo
Murat G.
4 Ocak 2022
Okuma süresi: 4 Dakika
Instagram
instagram-hesap-nasil-kapatilir

Instagram Hesap Nasıl Kapatılır?

Instagram uygulamasında hesap silme ve hesap kapatma konusunda kullanıcılarından her gün daha fazla talep alan Instagram platformu, bu durumu teknik olarak kolaylaştırmak için uygulama kullanıcılarına bir takım uygun çözüm önerileri sunuyor. 

Faal olan bir sürü sosyal medya platformunda olduğu gibi Instagram uygulaması üzerinde de hesap sahiplerinin hesaplarını tamamen sileceği ve tamamen kapatabileceği ya da kısa süreli olarak dondurabileceği seçenekler sunuluyor. 

İstemiş olduğunuz herhangi bir sebepten dolayı ya da herhangi bir nedene dayandırmadan sebepsiz olarak Instagram uygulamasında hesap silme ya da hesap kapatma yapmak istiyorsanız bu yazıda ki bilgileri eksiksiz olarak dikkate almanız ve uygulamanız gerekecektir.

Instagram’ı Dünyada Kaç Kişi Kullanıyor?

Sosyal medya verilerine bakıldığı zaman dünya bazında yaklaşık olarak 1 milyar kişinin, ülkemiz bazında bakarsak Türkiye’de ise 40 milyona yakın kişinin Instagram sayfası ve hesabı kullandığı belirtiliyor. Bu kadar yoğun çok rağbetin olduğu platformda on milyonlarca kullanıcı kişi arasından her gün on binlerce kişi Instagram uygulamasında hesap silme ve hesap kapatma işlemlerini gerçekleştiriyor.

Instagram’da Geçici Olarak Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram uygulaması içinde ki faal hesabınızı tamamen kapatıp silmek yerine, daha sonra pişmanlık yaşamamak için ilk olarak hesap dondurma işlemini uygulamak daha iyi bir seçenek olabilir. Burada da uygulama içinde kullandığınız hesabınızı tamamen kapatma yapmanız durumunda olduğu gibi arama yapılması halinde profiliniz ve yüklediğiniz fotoğraflarınız hiç kimse tarafından görüntülenemiyor.

Hesap Kapatma ve Dondurma Arasındaki Fark Nedir?

Ancak bu işlemin yapılması halinde Instagram’da hesabını tamamen silme işleminden en önemli farkı; daha önce kazanımlarınızın tamamını yani Instagram'ın takipçilerinizi, yüklediğiniz fotoğraflarınızı ve elde ettiğiniz beğenilerinizi saklı tutuyor olmasıdır. 

Instagram’da kullandığınız hesabınızı yeniden kullanmak için aktif hale getirmek istediğiniz durumda; en son kullandığınız güncel olan şifreniz ile dondurulmuş olan hesabınıza yeniden giriş yapabilirsiniz. Böylece Instagram kullanıcı hesabınız yeniden açılmış olacak.

Instagram Hesap Kapatma İşlemi Kalıcı mıdır?

Instagram kullanıcı hesabınızı tamamen kapatmak bir daha geri dönülemez sonuçlar doğuran bir işlemdir. Bu önemli sebeple de kapattıktan daha sonra pişmanlık yaşamamak için ilk işlem olarak kullanıcı hesabınızı dondurma işlemini tercih edebilirsiniz. 

Kullanıcı hesabınızı tamamen kapatmanız veya silmeniz durumunda ise yüklediğiniz fotoğraflarınız, sayfalarını takip ettikleriniz, sizi takibe almış takipçileriniz gibi tüm kullanıcı verileriniz tamamen silinir. 

Ancak geçici olarak dondurma ya da diğer ismi ile hesabı geçici kapatma işlemi yaptığınız takdirde verileriniz Instagram uygulaması tarafından arşivlenir. Bununla birlikte Instagram hesabınız platformu kullanan diğer kullanıcılar tarafından görüntülenemez.

İnstagram Rozet Sistemi Nedir Makalemizi okudunuz mu ?

instagram Instagram tiktok Tiktok twitter Twitter facebook Facebook spotify Spotify telegram Telegram