neososyal logo
Murat G.
4 Ocak 2022
Okuma süresi: 3 Dakika
Instagram
instagram-filtreleri-nasil-olusturulur

Instagram Filtreleri Nasıl Oluşturulur?

Instagram, birçok kişi tarafından kullanılan en güzel sosyal paylaşım siteleri arasında yer alıyor. Bu platformun kendisine has birtakım özellikleri bulunduğundan insanlar gün içerisinde çokça bu uygulamada vakit geçiriyorlar.

Görsel paylaşımların yapılması üzerine bir niteliği olan Instagram’da özel filtrelerin oluşturulması gibi oldukça harika birtakım özellikler yer alıyor. Filtrelerin nasıl oluşturulacağının bilinmesi bu noktada önem arz ediyor.

Instagram uygulamasında filtre oluşturulması için yapılması gereken, fotoğrafın seçilmesi ve Lightroom bölümüne aktarılmasıdır. Uygulama menüsünde + simgesi ile bunun kolayca yapılması mümkündür.

Sonrasında Adobe uygulamasının yardımıyla istenilen her türde filtre ilgili görsel için rahatlıkla oluşturulabilir. Bu işlem bitince tekrardan Lightroom bölümüne bir kaydetme yapılmalıdır. Üç noktanın bulunduğu menü kısmından ön ayarı oluştur ile bu işlem tamamlanır.

Instagram Yüz Filtreleri Nerede?

Instagram uygulamasında birçok kişinin hoşuna giden filtre seçeneklerinden biri, yüz filtreleridir. Bu filtrelere uygulama içerisinden erişilmesi oldukça kolaydır. Hikayeler kısmında bu filtre çok pratik biçimde aktive edilebiliyor.

Ekranın sol tarafa kaydırılmasıyla birlikte üstte yer alan kamera bölümüne tıklanmalıdır. Daha sonra ekrandaki yüz simgesine dokunulduğunda birbirinden farklı filtreler anında ekrana geldiği görülür.

Instagram Efekt Galerisi Nerede?

Instagram hem yüz filtresi ve hem de diğer efektler bakımından en güzel özellikleriyle daima kullanılabiliyor. Efekt galerisine girilmesi işlemi çok pratik ve kolay bir şekilde yerine getirilebiliyor.

Hikâye çekim ekranına gelinmesinden sonra filtrelerin sola doğru kaydırılması gerekiyor. Bu işlem hali hazırda efektlere göz at sekmesini öne çıkarıyor. Buraya tıklanmasıyla birlikte istenilen çeşitli efektlere ulaşılıyor.

Instagram’da Disney Çizgi Film Filtresi Kullanma

Çoğu insan Instagram filtresi kullanma konusunda eğlenceli bir şeyler arıyor. Disney filtresi oluşturma genellikle çoğu kişinin hoşuna gidiyor. Bu filtreye erişilmesi için hikâye bölümünde efektleri bu işleminin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Ekrandaki büyüteç bölümüne Cartoon Face yazınca ilgili filtreye ulaşılmış oluyor.

Instagram’a Filtre Nasıl Eklenir?

Instagram uygulamasına filtre ekleme işlemleri çok pratik ve kolay bir şekilde yapılabilir. Bunun için kamera simgesine tıklayıp akabinde herhangi bir yüz seçilmelidir.

Kameranın üstündeki tuşa dokunulmalıdır. Bu işlemle birlikte canlı etkileşimli ön izlemeden filtre otomatik şekilde eklenir. Sonrasında istenirse tüm düzenlemeler sorunsuz kaydedilebilir.

Instagram Biyografinize Birden Fazla Link Nasıl Eklenir? 

instagram Instagram tiktok Tiktok twitter Twitter facebook Facebook spotify Spotify telegram Telegram