neososyal logo
Murat G.
1 Şubat 2022
Okuma süresi: 3 Dakika
Instagram
instagram-etkilesimi-icin-hangi-saatlerde-paylasim-yapilmalidir

Instagram Etkileşimi İçin Hangi Saatlerde Paylaşım Yapılmalıdır?

Instagram Paylaşımlarının En Sık Görüntülendiği Zaman Dilimleri

Günümüzde insanlar sosyal medya kullanarak birbirleri ile etkileşim kurmaktadırlar. Önemli günler, gidilen yerler, gezilen mekanlar, kutlamalar derken artık insanların bir şey paylaşmaları için bir olaya da ihtiyaçları kalmamıştır. Bu kadar etkin kullanılan ınstagram uygulaması elbette ki kullanıcılar tarafından bir hayli araştırılmaktadır. Özellikle içerik paylaşmayı seven paylaştıkları içerikleri kimlerin görüntülediğine dikkat eden azımsanmayacak bir kesim bulunmaktadır. Instagram hesabında paylaşılan içeriklerin kimler tarafından beğenildiği, kimlerin içeriklere yorum yaptığı bu beğenilerin sayısı elbette hesabın öne çıkması için oldukça önemli etmenlerden olmaktadır. Son günlerde sık aratılan konu başlıklarından bir tanesini Instagram etkileşimi için hangi saatlerde paylaşım yapılmalıdır? Sorusu oluşturmaktadır. Bu sorunun cevabı aslında uygulamanın en sık kullanıldığı zaman aralıkları ile ilişkili olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre Instagram ve facebook gibi sosyal etkileşim ağlarının en sık kullanıldığı zaman dilimleri sabah saat dokuz ile on arası öğleden sonra da beşten sonra olarak bulunmuştur. Özellikle iş saatlerinden hemen sonra yapılan paylaşımların belirli bir kesimin görmesi için daha uygun zaman aralıkları olduğu tespit edilmiştir. Günümüzde içerik paylaşıcıları özellikle bu zaman dilimlerine dikkat ederek paylaşımlarını arttırmaktadır. Bu sayede ulaşmak isteği kesime mesajlarını ya da iletilerini daha görünür kılmaktadırlar.

Instagram Hesabınızı Daha Görünür Kılmak İçin Neler Yapılabilir?

Instagram artık ticari olarak gelir elde etme amaçlı kullanılan bir uygulama olduğu için yapılan paylaşımların hangi zaman dilimleri aralığında yapıldığı önem kazanmaktadır. Kuşkusuz insanların büyük çoğunluğu günün belli bölümlerinde sosyal medya hesaplarında aktif olabiliyorlar ancak dikkatlerini daha fazla verdikleri zaman aralığı genellikle iş bitimlerine yakın zaman aralıkları olduğu gözlenmektedir. 

Bu tarz faydalı içeriklere Neososyal Blog adresimizden ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca hesabınızı görünür kılmak istiyorsanız www.neososyal.com adresimizden İnstagram beğeni satın al, İnstagram takipçi satın al,  İnstagram oto beğeni satın al hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

instagram Instagram tiktok Tiktok twitter Twitter facebook Facebook spotify Spotify telegram Telegram