neososyal logo
Sinan C.
16 Ocak 2022
Okuma süresi: 3 Dakika
Instagram
instagram'da-hikayelere-mesaj-atma-neden-kapali-olur

Instagram'da Hikayelere Mesaj Atma Neden Kapalı Olur

Instagram uygulaması kullanıcıları her gün her an milyonlarca içerik üretimi yapıyor ve bu üretilen içeriklerden en çok hikaye gönderileri ön plana çıkıyor. Çoğu kullanıcı profilinde birçok hikâyeyi gün içerisinde paylaşmaktadır ve bu saye de sosyalleşmektedir. 

Instagram uygulamasının hikâye gönderme özelliğini kullanan kullanıcılar bazen gönderilen hikayelere yorum atma kısmının kapalı olduğunu görmektedir. Diğer sosyal platformlara göre aşırı bir şekilde popülerleşen Instagram uygulamasında paylaşılan hikaye gönderileri üzerinden kullanıcılar pek çok düzenleme ve değiştirme yapmaktadırlar.

Instagram Hikaye Yükleme Özelliği Nedir?

Hikaye gönderimi popülerleştikçe uygulama, gönderilen hikayelerde soru sorma, beğeni ölçme gibi farklı özellikleri de güncellemeler ile ekledi. Gönderilen hikayelere yanıt verme ise bu zamanda çok kullanılan bir özellik haline geldi. Profilinde hikâyeyi paylaşan kişilere, sayfasını takip edenler veya diğer profiller cevap vererek mesaj atabilmeye başladı.

Instagram Gönderilen Hikayelere Mesaj Atma Özelliği Nedir?

Instagram uygulamasında hikayeye mesaj atma sayesinde birçok kullanıcının sosyalleşmesine yön vererek olanak tanıdı. Mesaj atma özelliği ile beraber sayfalarını takip ettiğiniz kişilerin veya profili gizli olmayarak herkese açık olan kişilerin gönderdikleri hikayelerine yorum atarak ve cevap vererek veya çeşitli emojiler atarak cevap verebilirsiniz. 

Bazı kullanıcılar hikâye paylaştıkları zaman cevap verme alanındaki mesaj yazılan kutucuk kapalı olmaktadır. Böylelikle kişilerin hikayelerinize istenmeyen yorum ve emoji göndermesini sınırlayarak rahatsızlık vermelerini engelleyebilirsiniz.

Hikayelere Yorum Yapabilme Özelliği Kapanır mı?

Bu özellik ile beraber kullanıcılar gönderdikleri hikayelerine cevap veren kişilere bu tarzda bir hikâyelerine mesaj atılmasını kapatma işlemi yapabilmektedir. Hikayelerine herhangi bir emoji ya da cevap gelmesini istemeyen Instagram kullanıcıları profilleri üzerinden rahatlıkla bu özelliği devre dışı bırakabilir veya açabilir.

Instagram Gönderilen Hikaye Görünmüyor Hatası Nedir?

Eğer sayfanıza girdiğiniz de gönderilen hikayeler görünmüyorsa bu durum birçok teknik sebepten olabilir. Bunun sorun için internet bağlantı sorunu kaynaklı sunucu hataları, kullandığınız internetin kesilmesi ya da internetin olmaması, profiline bakmak istediğiniz karşı tarafın hikayelerini gören kişilere açmayıp gizlemesi gibi birçok sebep olabilmektedir. 

Genel olarak takip ettiğiniz kişiler için açtığınız bildirimlerle birlikte takip ettiğiniz kişinin Instagram hikayesine yeni bir ekleme yaptı bildirimi hatası veya yüklediği hikaye görünmüyor hatası Instagram uygulamasının genellikle yoğunluklu verdiği hatalardır. Fakat bu hatanın üzerinden bir süre geçmişse ve hala hikaye görme sorunu yaşıyorsanız uygulamanızı güncellemeniz gerekmektedir. Eğer hala düzelme olmadıysa uygulamadan çıkarak yeniden giriş yapmanız gerekir.


Instagram'da Reklam Verirken Dikkat Etmeniz Gereken Kurallar Tıklayınız.

instagram Instagram tiktok Tiktok twitter Twitter facebook Facebook spotify Spotify telegram Telegram