neososyal logo
Sinan C.
14 Ocak 2022
Okuma süresi: 3 Dakika
Instagram
instagram'da-gunluk-kac-kisi-takip-edilebilir

Instagram’da Günlük Kaç Kişi Takip Edilebilir?

Instagram, beğeni, yorum, paylaşım ve takip eyleminin yoğun olarak gerçekleştirildiği bir mecradır. Instagram üzerinden yeni açmış olduğunuz bir hesabınız varsa, günlük 100 kadar kullanıcıyı takip edebiliyorsunuz. 

Eğer Instagram takipçi satın almak istiyorsanız site üzerinden bunu rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise, hesabınızın spam olarak algılanıp erişime kapatılmaması için 1 saat içerisinde 20'den fazla takip yapılmamasıdır.

Instagram Limitleri Nelerdir?

Mutlak bir Instagram limiti olmamakla birlikte günlük tahmini limit sayıları bulunuyor. Yani bir Instagram kullanıcısının günlük ortalama 500 adet güvenli işlem sınırı bulunuyor. Elbette bu sayı içerisinde takip, yorum, beğeni ve takibi bırakma seçenekleri de yer alıyor. Buna ek olarak yaklaşık 50 kadar DM sohbeti başlatılabiliyor. Site aracılığı ile yorum ve beğeni satın alarak profilinizi geliştirebilirsiniz.  

Instagram Yorum Limiti

Instagram üzerinden günlük olarak 180 ile 200 arasında bir yorum limiti bulunuyor. Site aracılığı ile satın alabileceğiniz birçok Instagram yorum paketleri mevcuttur. Instagram ile yorum yaparken birbirini tekrar eden aynı kelimeler ve gereksizce çok sayıda kullanılan emojiler de hesabınızın spam olarak algılanmasına sebep olabilir.

Instagram Beğeni Limiti Nedir?

Normal bir Instagram hesabınız varsa, günlük olarak 1000 kadar beğeni yapılabilir. Bu sayının üzerinde bir beğeni yapılması beraberinde hesabınızın kilitlenmesi gibi problemlere yol açabilir. Bu yüzden mümkün olduğu kadar 1000'in altında bir sayıda beğeni yapılması daha makul görünüyor. Bunun yanında site üzerinden beğeni satın alarak popülaritenizi arttırabilirsiniz.

Instagram DM Limiti ve Gönderi Başlığı Karakter Limiti Nedir?

Instagram ile günde ortalama 80 kadar yeni sohbet yani DM başlatmak güvenli olabilir. Bunun yanı sıra gönderi başlığı karakter limiti için bu sayı en fazla 2200 karakter kadar olabiliyor.

Hashtag Limiti Ne Kadar?

Hesabınızda daha fazla beğeni ve takipçi kazanmak için kullanılan en iyi seçeneklerden birisi de etkili hastag paylaşma yöntemidir. SEO uyumu için hastag kullanım limiti 10'dur. Ancak hesabınızın bloklanmaması için günlük 30'dan fazla hastag tavsiye edilmiyor.

Instagram Takip Engeli Nasıl Kalkar?

Instagram hesabınız takip engeline takıldıysa bu durumda endişe etmeden bir süre hesabınızı dinlendirebilirsiniz. Çünkü takip engeli genelde 1-2 gün kadar sürüyor. Ancak bu süreyi birkaç saate indirmek için öncelikle hesabınızdan çıkış yapmalı ve Wi-Fi bağlantısını kesmelisiniz. Eğer mobil üzerinden giriş yaptıysanız, cihaz üzerinden açık olan hesabınızdan çıkış yaparak mobil bağlantınızı kapatıp açmanız gerekiyor.


Sitemize Kayıt Olup Indirimlerden Yararlanmak İçin Tıklayınız.

instagram Instagram tiktok Tiktok twitter Twitter facebook Facebook spotify Spotify telegram Telegram