neososyal logo
Murat G.
10 Ocak 2022
Okuma süresi: 3 Dakika
Instagram
instagram-da-alisveris-ozelligi-nasil-ayarlanir

Instagram'da Alışveriş Özelliği Nasıl Ayarlanır? 

Instagram alışveriş özelliği olarak da bilinen Instashopping, e-ticaret sitelerinin ürünlerini Instagram üzerinden de satmalarına olanak sağlayan bir özelliktir. Keşfet'e giriş yapan kullanıcı, alışveriş sekmesindeki Instashopping işlevini kullanarak beğendiği ürünleri kısa sürede satın alabilir. Instagram alışveriş özelliği, Instagram kullanıcılarına aradıkları birçok ürün çeşidini görme, farklı modellere göz atma, ürün fiyat bilgilerine ulaşma ve beğendikleri ürünleri birkaç saniye içinde satın alma fırsatı veriyor. Bu noktada işletmeler tarafından Instagram'da alışveriş özelliği nasıl ayarlanır soruları merak edilmektedir. Bu yazımızda e-ticaret siteleri için neredeyse yeni bir pazar olan Instagram alışveriş fonksiyonunun nasıl açılıp onaylanacağını, Instagram alışveriş fonksiyonunun ürün etiketleme için nasıl kullanılacağını ve Instashopping fonksiyonunun nasıl kullanılacağını ele alacağız. Bununla birlikte bu özelliğin daha çok etkileşim kazanması için takipçi sayısı oldukça önem taşımaktadır. Takipçi, beğeni ve yorum sayınızı artırmak için www.neososyal.com adresimizi ziyaret ederek ihtiyacınıza uygun takipçi ve beğeni satın alabilirsiniz.  

Instagram Alışveriş Özelliğini Aktif Edebilmek İçin Gerekli Olan Şartlar

Instagram'da alışveriş özelliği nasıl ayarlanır soruları ile beraber gerekli şartlar da merak edilmektedir. Öncelikle Instagram alışveriş fonksiyonunu aktif hale getirmek için aşağıdaki şartları sağlamamız gerekiyor: Facebook ve Instagram hesaplarımız bağlantılı olmalıdır. Instagram hesabımız bir işletme hesabı olmalıdır. Aktif olarak satışını yaptığımız bir e-ticaret sitemiz olmalıdır. Satışını yaptığımız ürünler e-ticaret sitemize hatasız olarak eklenmelidir. Business Manager'da bir işletme hesabımız olmalıdır.  

Instagram Alışveriş Özelliği Kilidinin Adım Adım Açılması

Yukarıda listelenen koşulları sağlıyorsak, aşağıdakileri yaparak Instagram'a giriş yapabilirsiniz:  

Bir dükkân açabiliriz: İşletme yönetimi platformunda bir işletme hesabı oluşturun Katalog yöneticisi aracılığıyla bir katalog oluşturun. Ürünü, oluşturduğunuz kataloğa hatasız ekleyin. "Alışveriş İşlevini Etkinleştir" düğmesini tıklayın.  


Instashopping özelliğini etkinleştirmek için kullanabileceğimiz başka bir yöntem ise: Yukarıdaki ilk üç adımı tamamladıktan sonra Instagram'da "Mağazayı Görüntüle" butonuna tıklayın ve bu bölümdeki alışveriş fonksiyonlarını onaylayın.  

İşte Instagram alışveriş özelliğini ayarlamak bu kadar kolay. Bu konu hakkında ve Instagram takipçi satın al vb. gibi konular hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz.  


Tiktok'ta Reklam Nasıl Verilir?

instagram Instagram tiktok Tiktok twitter Twitter facebook Facebook spotify Spotify telegram Telegram