neososyal logo
Sinan C.
17 Ocak 2022
Okuma süresi: 4 Dakika
Instagram
instagram-begeni-engeli-beklemeden-nasil-kaldirilir

Instagram Beğeni Engeli Beklemeden Nasıl Kaldırılır

Yukarıda da belirtildiği üzere Instagram’da beğeni engeli sorununun farklı nedenleri bulunmaktadır. Bunlardan biri, güven vermeyen kişi ve siteler üzerinden Instagram şifrenizi paylaşmanız, diğer nedeni ise belli bir etkileşim kotasını aşmış olmanızdır. Her iki sebepte de beğeni engeli sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Tabi sorunun düzelme süreleri, problemin kaynağına göre değişmektedir. Limit aşımında engelin kalkması için belli bir süre beklemeniz gerekir ancak şifreniz güven vermeyen sitelerin eline geçtiyse ne kadar beklerseniz bekleyin sorun düzelmeyecektir. Bu durumda yapılacak olan işlemleri bir sonraki başlıkta detaylarıyla açıkladık. Beğeni engeli sorununun bir diğer sebebi de belli bir etkileşim limitini aşmış olmanızdır. Bu limit günümüz de 60 dakika içerisinde 350 paylaşım yapmaktadır. Eğer bir saat içerisinde 350 gönderi beğeniyorsanız engele takılırsınız. Bu beğeni engellemesi tam tamına 18 saat boyunca sürecek. Beğeni engeliniz kalkmasına rağmen hala aşım yapıyorsanız ileri de hesabınız tamamen kapatılabilir. Bu gibi durumlara karşı dikkatli olmanız gerekmektedir.

Instagram Beğeni Engeli Nasıl Kalkar? Siz de bu radara takılmışlardan ve Instagram’da beğeni yapamıyorum diyenlerdenseniz doğru içeriğe geldiniz. Öncelikli olarak son bir saat içerisinde kaç adet görseli beğendiğinizi hatırlamaya çalışın. Eğer aşmadıysanız ve bu şekilde olmasına rağmen engel aldıysanız büyük bir sorun olabilir. Aşmadığınıza dair Instagram’a mesaj göndermeniz gerekmektedir. Yani yapmanız gereken hesabınızın incelenmesini beklemek olacak. Eğer daha önce hesabınızın şifresini herhangi bir yerde paylaştığınızı hatırladıysanız ve sorunun kaynağının bu sebepten olduğunu düşünüyorsanız yapacağınız tek işlem şifre değiştirme işlemi olacaktır. Yani, bu gibi durumlarda hesabın incelenmesini beklemek sorunun çözümüne bir katkıda bulunmayacaktır. Eğer böyle bir durumdan şüpheleniyorsanız, şifrenizi değiştirerek, düzelip düzelmediğini kontrol edebilirsiniz. Bu konuda sizlere önerimiz, hiçbir koşulda hesap şifrelerinizi kimselerle paylaşmamanız olacaktır. Ayrıca Instagram eylem engellendi hatası almanız durumunda yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.Instagram hesabınıza erişmesini istemediğiniz birini engelleme imkânınız vardır. Bir hesabın size erişimini engellediğinizde o hesabın sahibi böylece sizin profilinizi görüntüleyemez ve sizinle Instagram üzerinden iletişime geçemez. Ancak bazı durumlarda engellediğiniz hesabın engelini kaldırmak isteyebilirsiniz. Bu durumda izlenilmesi gereken yol çok kolaydır fakat bazı durumlarda engellediğiniz bir kişinin hesabının arama çubuğunda çıkmadığını görebilirsiniz. Engellediğiniz kişi sizin profilinizi göremediği gibi siz de o kişinin profilini göremediğinizden kaynaklanan bir durumdur. Bu durumla karşı karşıya gelen pek çok kişi de “Instagram kişi engelini kaldıramıyorum.


Instagram engel kaldırma nasıl yapılır?” konusunu araştırmaktadır.Instagram’ın engel kaldırma konusunda eksikleri bulunmaktadır ve gelişmiş bir destek ağlarının bulunduğu da söylenemez. Bir profilin engelini kaldırmak için öncelikle o kişinin profilini bulmanız gerekmektedir eğer engelini kaldırmak istediğiniz kişiyi bulamazsanız izlemeniz gereken bazı adımlar bulunmaktadır.Instagram Karşılıklı Engel Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır? Instagram’da engellenen kişinin engelini kaldırma sorununun yaşanma nedenlerinden bazıları şunlardır. İşlemin askıda kalması veya uygulamada mevcut olan aksaklıklar olması. Bunun nedeni, sosyal ağ için yetersiz olan destek hizmeti böyle sorunlara yol açabiliyor. 


Instagram Isletme Hesabı Nasıl Yönetilir

instagram Instagram tiktok Tiktok twitter Twitter facebook Facebook spotify Spotify telegram Telegram